Patarimai vairuojant slidžiu keliu

Šiomis dienomis miestų bei užmiesčio keliai vairuotojų nelepina, todėl pateikiame keletą patarimų, kaip galite padidinti eismo saugumą keliuose:
1. Sniegas ant automobilio. Pasiruoškite važiuoti tik su visiškai nuvalytu sniegu nuo automobilio. Tai ne tik langai ar veidrodėliai, tačiau ir automobilio stogas. Nuo važiuojančio automobilio stogo krentantis sniegas blogina matomumą ne tik jums, bet ir iš galo važiuojančių automobilių vairuotojams.
2. Apšalę langai. Nusivalyti reikia ne tik sniegą, bet ir apledėjusius langus iš išorės bei vidaus. Nuolat turite užtikrinti gerą matomumą pro visus automobilio langus.
3. Akseleravimas. Žiemą patartina skubėti lėtai. Neatlikite staigių judesių koja akseleratoriaus pedalu. Tai automobiliui greičio nepridės, atvirkščiai – automobilio ratai pradės suktis vietoje.
4. Stabdymas. Stabdykite švelniai. Tokiu būdu išvengsite nereikalingo automobilio slydimo.
5. Vairo sukimas. Vairas sukamas švelniai, pasirenkant saugų greitį, kad automobilio ratai neprarastų sukibimo su keliu.
6. Lenkimas. Gerai įvertinkite situaciją ir dar kartą pagalvokite ar šis manevras jums reikalingas. Įvertinkite situaciją ir atminkite, kad lenkimo manevrui žiemą reikės gerokai daugiau laiko bei ilgesnės laisvos atkarpos kelyje.
7. Atstumo laikymasis. Kelias gali būti slidus, todėl sustojimui vietos reikia daugiau nei automobiliui pajudėti iš vietos. Dėl šios priežasties stenkitės išlaikyti didesnį atstumą nuo bet kokios kliūties esančios priekyje.
8. Telefonas – nėra draugas. Vairuojant automobilį, ypač, kai eismo sąlygos sudėtingos, būtinas maksimalus dėmesys į kelią.
Sėkmės kelyje!
Skip to content