Ar įmanoma skausmą pašalinti be vaistų ir operacijų?!

2022 vasario 18 – 20 dienomis, Šiaulių darbo rinkos mokymo centre vyksiančiame seminare, skirtame kineziterapeutams, gydytojams, osteopatams, masažo ir fizioterapijos specialistams, į šį klausimą atsakys kineziterapeutas, tarptautinis instruktorius sertifikuotas IFDMO, FDM, FDM Taping, FDM Ortho Sport, FDM children ir t.t. ANGITIA klinikos Lenkijoje steigėjas Robert Faryj.

Fascialinės distorsijos modelis (FDM)

Judamojo aparato ligų diagnozavimo ir gydymo modelis, kurį 90-aisiais sukūrė amerikiečių gydytojas Stephen Typaldos. Tai iš tikrųjų yra gydymo modelis, kuriame praktiškai visi minkštųjų audinių sužalojimai ar raumenų ir kaulų sistemos sutrikimai yra vertinami per 1 ar daugiau iš 6 skirtingų tipų jungiamojo audinio pakitimų. FDM modelis yra išsamus fizinis įvertinimas, dėl kurio nustatoma konkreti diagnozė ir pateikiami objektyvūs rezultatai.

Šis modelis daro prielaidą, kad dėl audinių traumavimo atsiranda fascijų sistemos deformacija, kuri yra susijusi su fiziniais negalavimais bei funkciniais apribojimais. Pacientai dažniausiai juos interpretuoja kaip skausmą ir judesio amplitudės sumažėjimą.

Atlikti tyrimai rodo, kad audinių gijimo procesas, prieš tai nepašalinus skausmą sukeliančių veiksnių, yra sutrikdytas.

Sutrikus audinių gijimo procesui pacientai dažnai skundžiasi skausmu kuris ne tik riboja judesio amplitudę, bet ir limfinės sistemos darbą, raumenų jėgą ir tonusą, kuris vėliau sukelia patologinius audinių pakitimus. Šie pakitimai yra ištaisomi naudojant FDM modulio apibrėžtus metodus, kurių metu galima stebėti tiesioginį skausmo sumažėjimą, judesių amplitudžių padidėjimą, judesio sklandumo ir dinamikos, pojūčių bei refleksų pagerėjimą, tonuso ir raumenų jėgos normalizavimą.

Robert Faryj

Manualinės FDM terapijos taikymas:

Žinios įgytos šiuose kursuose, gali būti sėkmingai naudojamos reabilitacijoje, ortopedijoje ir traumatologijoje, neurologijoje, angiologijoje, pediatrijoje, taip pat širdies chirurgijoje, estetinėje medicinoje ir plastinėje chirurgijoje.

Kiekvienas pakitimas pasižymi griežtai apibrėžtais simptomais, kurie priskiriami konkrečiam judesiui (kūno kalbai) ir raktiniams žodžiams, tokiems kaip traukimai, tirpimas ir t.t . Žinios apie pakitimus yra labai svarbios norint tinkamai diagnozuoti sutrikimą ir atlikti veiksmingą gydymą.

Kam skirtas yra FDM?

Seminaras yra skirtas kineziterapeutams, gydytojams, osteopatams, masažo ir fizioterapijos specialistams.

Robert Faryj

FDM kurso tikslai:

Baigęs kursą dalyvis gebės:

 • Suprasti kas yra fascijos ir kokios jos funkcijos;
 • Suprasti kas yra FDM fascijų deformacija ir kaip ją gydyti;
 • Suprasti, kodėl tam tikras metodas ar terapinis veiksmas buvo atliktas;
 • Gebės taikyti FDM modelį savo darbe.

Manualinės FDM terapijos privalumai pacientui:

 • Sumažėjas skausmas;
 • Pacientas yra terapeuto autoritetas, tai, ką jis sako ir parodo, yra tinkamos diagnozės ir veiksmingos FDM terapijos pagrindas.
 • Anamnezė, tyrimas ir terapija pacientui tampa nuoseklūs ir suprantami.
 • Didelis terapinis veiksmingumas lėtinių ligų atveju.
 • Naujas žvilgsnis į senas problemas.
 • Terapinis skaidrumas didina pasitikėjimą – terapeuto atliekamoms manipuliacijos primena judesius, kuriuos pacientas atlikdavo prieš gydymą.

Darbo su FDM modeliu nauda kineziterapeutui:

 • Paprasta ir veiksminga paciento diagnozė;
 • Nuoseklumas;
 • Veiksmingas gydymas, turintis tiesioginį poveikį;
 • Didesnis pacientų skaičius.

KŪRSŲ FDM INSTRUKTORIUS – ROBERT FARYJ

Robert Faryj

Kineziterapeutas, tarptautinis instruktorius sertifikuotas IFDMO, FDM, FDM Taping, FDM Ortho Sport, FDM children ir t.t. ANGITIA klinikos Lenkijoje steigėjas.

Daugelį metų jis dėsto kineziterapeutams, masažuotojams, gydytojams ir instruktoriams, taip pat, Tensiotaping®, Qi-Bo® srityje.

Dirba kineziterapeutu Varšuvoje ir Pisze, daugiausia su ortopediniais pacientais. Jis yra „Limfos tvarsčio“ išradėjas-kovai su limfodema. Be mokslinių tyrimų, profesinio mokymo darbo, jis yra Brazilijos Jiu Jitsu, mišrių kovos menų ir Qi-Bo treneris®.

Registracija į šiuos kurus vyksta telefonu:

MB „Stuburo Slankstelis“
+370 616 211 02, Vytautas Gromnickas

KURSŲ KAINA: – 350 eur iki 2022 02 04. Vėliau – 400 eur.

Jorūnė - Tel.: +370 673 95330 El. paštas: organizatorius@mokymocentras.lt
Skip to content